پرش لینک ها

کلینیک (مطب) دندانپزشکی طرف قرارداد بیمه شهرداری تهران

بیمه‌های دندانپزشکی به بسیاری از افراد کمک می‌کنند تا هزینه‌های حفظ یک لبخند زیبا و دندان‌هایی سالم را به‌طور موثر بودجه‌بندی کنند. درمان‌های دندانپزشکی (حتی ابتدایی‌ترین آن‌ها) پرهزینه هستند و بنابراین، داشتن یک بیمه کامل و مناسب برای مشکلات دندانی، واقعا مهم و ضروری است. با این‌حال، اکثر مردم توافق‌نظر دارند که حتی وجود بخشی از پوشش‌های هزینه‌های درمان، به آن‌ها احساس امنیت می‌دهد. بیمه دندانپزشکی شهرداری تهران یکی از بیمه‌های معتبر در زمینه خدمات دندانپزشکی است. ما در کلینیک دندانپزشکی دکتر آیت، به‌‌عنوان کلینیک دندانپزشکی طرف قرارداد بیمه شهرداری تهران آماده هستیم تا تمام خدمات تحت پوشش این بیمه را که در ادامه توضیح خواهیم داد، با بهترین کیفیت و آخرین فناوری‌های روز دنیا برای مراجعان انجام دهیم.

بیمه شهرداری تهران

کدام درمان‌های دندانپزشکی تحت پوشش بیمه شهرداری تهران هستند؟

مهم است که سیاست‌های بیمه‌ای را که برای دندانپزشکی در نظر می‌گیرید، به‌دقت بررسی کنید تا بهترین و رضایتمندانه‌ترین انتخاب را داشته‌باشید. بیمه دندانپزشکی شهرداری تهران با پشتوانه اعتبار خوب و سابقه درخشان خود، خدمات زیر را به افراد تحت پوشش خود در کلینیک‌های طرف قرارداد، ارائه می‌کند:

خدمات عمومی

خدمات عمومی قابل ارائه در هر کلینیک دندانپزشکی طرف قرارداد بیمه دندانپزشکی شهرداری تهران به شرح زیر هستند:

اندو (عصب‌کشی)

عصب‌کشی دندان شامل درمان بافت‌های داخلی دندان‌ها (پالپ) می‌شود. درمان ریشه معمولاً برای تمیز کردن عفونت و نجات دندان از کشیده شدن، انجام می‌شود. درمان ریشه زمانی ضروری است که پالپ، که لایه مرکزی دندان است، یا کانال‌های نگهدارنده پالپ، ملتهب یا عفونی شوند. عفونت بیشتر در اثر پوسیدگی‌های عمیق، شکستگی‌ها یا ترک‌ها، درمان‎‌های مکرر دندانپزشکی یا جراحات ایجاد می‌شود. درصورت عدم درمان، التهاب یا عفونت می‌تواند باعث ناراحتی شدید، آبسه و در نهایت از دست دادن دندان شود.

علائم، اگرچه برای هر فردی متفاوت است، اما شامل حساسیت دندان، درد ضربان‌دار مکرر، تغییر رنگ دندان، تورم لثه یا حساسیت در عمق استخوان است. اگر دندانپزشک متوجه هر یک از علائم شود، برای نجات دندان، پاکسازی عفونت و کاهش درد، اندو را توصیه می‌کند. پس از تکمیل درمان، دندانپزشک قالبی از دندان‌ شما را به لابراتوار ارسال می‌کند تا یک روکش برای محافظت از دندان درمان شده، طراحی و ساخته شود.

کلینیک طرف قرارداد بیمه شهرداری

ری اندو

دندانی که عصب‌کشی شده، می‌تواند سال‌ها دوام بیاورد، به‌خصوص اگر به‌طور مناسب پس از اندو، ترمیم شود اما گاهی اوقات، دندان‌ها ممکن است بهبود نیابند یا دوباره عفونی شوند که این موضوع، می‌تواند ماه‌ها یا سال‌ها پس از درمان اصلی رخ دهد. گاهی هیچ علامتی وجود ندارد و شکست اندو فقط با عکس‌برداری توسط اشعه ایکس تشخیص داده می‌شود. درمان مجدد ریشه می‌تواند فرصتی دوباره به دندان بدهد. شکست درمان ریشه ممکن است به دلایل مختلف زیر رخ دهد:

 • باکتری‌های (عفونت) باقی‌مانده در کانال‌ها
 • ورود باکتری‌های جدید به کانال ریشه از طریق ترمیم ناقص یا شکسته، پوسیدگی یا شکستگی ریشه
 • گسترش عفونت به داخل کانال ریشه و بافت‌های اطراف
 • واکنش به مواد پرکننده
 • وجود کیست در انتهای ریشه

در ری اندو، ترمیم ریشه قبلی برداشته می‌شود تا دندانپزشک به قسمت‌های عفونی کانال دسترسی پیدا کرده و آن را تمیز کند. هر مشکل دیگری، مانند کانال‌های ازدست‌رفته و مسدود شده، می‌تواند در همان زمان حل شود. هنگامی که کانال‌های ریشه پیدا شدند، از فایل‌های کوچک برای تمیز کردن و شکل دادن به آن‌ها استفاده می‌شود. اگر تمیز کردن و شکل‌دهی کانال‌ها بیش از یک‌بار طول بکشد، دندان با استفاده از یک خمیر آنتی‌باکتریال، در داخل کانال‌ها پانسمان و به‌طور موقت پر می‌شود. در برخی موارد، دندان نیاز به ترمیم دائمی‌تری مانند روکش دارد تا از بازگشت مجدد باکتری‌ها و شکست درمان ریشه جلوگیری شود.

جرم گیری با بیمه شهرداری

جراحی دندان عقل نسج نرم و سخت

دندان‌های عقل – که به آن‌ها مولر سوم نیز گفته می‌شود – آخرین مجموعه دندان هایی هستند که رشد می‌کنند. آن‌ها معمولا در سنین 17 تا 25 سالگی می‌رویند اما گاهی به‌طور جزئی یا کامل در لثه یا استخوان فک به دام می‌افتند. به این موضوع، نهفتگی گفته می‌شود. دندان عقل نهفته می‌تواند باعث انواع مشکلات سلامت دهان از جمله حفره، بیماری لثه و عفونت شود. دندان عقل کاملا نهفته در نسج نرم یا سخت، دیده نمی‌شود. دندان عقل نیمه‌نهفته به‌دلیل رویش بخشی از آن، به میزان کمی قابل مشاهده است اما دندان‌های عقل معمولی در بالای خط لثه کاملاً قابل مشاهده هستند. این درمان نیز جزو درمان‌های تحت پوشش بیمه شهرداری قرار دارد. درمجموع، نهفتگی بافت نرم به این معنی است که دندان شما از استخوان فک بیرون آمده اما از لثه بیرون نیامده است. نهفتگی بافت سخت به این معنی است که دندان شما هنوز به‌طور کامل توسط لثه و استخوان فک پوشیده شده است.

کشیدن دندان عقل با بیمه شهرداری

جرم‌گیری و بروساژ دندان

درصورتی‌که دهان، علائم بیماری مزمن پریودنتال را داشته‌باشد، دندانپزشکان جرم‌گیری دندان و بروساژ را توصیه می‌کنند. این روش‌ها می‌توانند به توقف اثرات مضر این بیماری و حفظ سلامت دهان شما کمک کنند. بیماری مزمن پریودنتال زمانی رخ می‌دهد که باکتری‌های موجود در پلاک، باعث کنده شدن لثه‌ها از دندان‌ها شوند. این موضوع باعث می‌شود که فضاهای بزرگی بین دندان‌ها و لثه‌ها ایجاد شود و باکتری‌های بیشتری در آن‌جا رشد کنند که با مسواک زدن در خانه نمی‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. درصورت عدم درمان، بیماری مزمن پریودنتال می‌تواند منجر به موارد زیر شود:

 • از دستدادن استخوان و بافت
 • از دست دادن دندان
 • لق شدن دندان
 • خونریزی لثه
 • التهاب لثه
 • بوی بد دهان
 • جابجایی دندان‌های دائمی

جرم‌گیری و بروساژ دندان در هر کلینیک دندانپزشکی طرف قرارداد بیمه شهرداری تهران به‌عنوان یک روش سرپایی در یک یا چند جلسه انجام می‌شود. دندانپزشک ممکن است در این موارد نیاز به استفاده از بی‌حسی موضعی داشته‌باشد. جرم‌گیری دندان، شامل تراشیدن پلاک از روی دندان‌ها و فواصل بزرگی است که بین دندان‌ها و لثه‌ها ایجاد شده است. سپس دندانپزشک با استفاده از ابزار جرم‌گیری، ریشه‌های دندان را صاف و به لثه‌ها کمک می‌کند تا دوباره به دندان‌هایتان بچسبند.

بروساژ با بیمه شهرداری

جرم‌گیری دندان

در یک کلینیک دندانپزشکی طرف قرارداد بیمه دندانپزشکی شهرداری تهران ، جرم‌گیری به تنهایی نیز انجام و به‌عنوان «تمیز کردن عمیق» شناخته می‌شود. جرم‌گیری دندان، راه ساده و موثری برای از بین‌بردن جرم و پلاک و کمک به کاهش احتمال پوسیدگی دندان است.

پر کردن (ترمیم) دندان

پوسیدگی دندان زمانی اتفاق می‌افتد که باکتری‌های مضر در دهان اسیدهایی تولید کنند که به مینای دندان حمله می‌کنند. این موضوع، می‌تواند منجر به ایجاد سوراخ در دندان شود که به آن حفره می‌گویند. پوسیدگی شدیدتر می‌تواند باعث ایجاد سوراخ‌های بزرگ یا حتی تخریب کل دندان شود. اگر پوسیدگی دندان درمان نشود، می‌تواند باعث درد، عفونت و حتی از دست دادن دندان شود. هنگامی که دندان به‌طور مکرر در معرض اسید باکتری‌ها قرار بگیرد، چرخه‌های مکرر اسیدپاشی باعث می‌شود مینای دندان به از دست‌دادن مواد معدنی ادامه دهد که این موضوع، نشانه پوسیدگی زودرس است.

در حال‌حاضر انواع مختلفی از مواد پرکننده برای ترمیم حفره‌ها، از جمله پرکننده‌های رنگی دندان (کامپوزیت) و پرکننده‌های نقره‌ای (آمالگام) وجود دارد. مواد رزین کامپوزیت به‌طور فزاینده‌ای برای پر کردن دندان‌ها استفاده می‌شوند، زیرا بسیاری از افراد، پرکردگی‌های همرنگ دندان را ترجیح می‌دهند.

پر کردن دندان با بیمه شهرداری تهران

پروتز دندان(دست دندان)

ساخت پروتز دندان جزو درمان‌های تحت پوشش بیمه شهرداری تهران است که در کلینیک دندانپزشکی دکتر آیت با بهترین متریال و کیفیت بالا انجام می‌شود. پروتزهای متحرک، زمانی استفاده می‌شود که تمام یا بخش قابل توجهی از دندان‌ها از دست رفته باشد. دندان‌های ساخته شده از رزین بر روی پایه اکریلیک که هماهنگ با لثه، طراحی و ساخته می‌شوند، در وهله اول، با اندازه‌گیری دقیق دهان و سپس توسط تکنسین آزمایشگاه، آماده می‌شوند.

خدمات تخصصی

خدمات تخصصی تحت پوشش بیمه، ایمپلنت و ارتودنسی هستند که در ادامه درباره آن‌ها توضیح می‌دهیم.

ایمپلنت

ایمپلنت‌های دندانی ممکن است گزینه‌ای برای افرادی باشد که به‌دلیل بیماری پریودنتال، آسیب یا دلایل دیگر یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اند. انواع ایمپلنت‌های دندانی، شامل موارد زیر هستند:

 • اندوستال (داخل استخوان): رایج‌ترین نوع ایمپلنت است. انواع مختلف آن شامل پیچ‌ها، سیلندرها یا تیغه‌هایی است که با جراحی در استخوان فک قرار می‌گیرند. هر ایمپلنت، یک یا چند دندان مصنوعی را نگه می‌دارد. این نوع ایمپلنت عموما به‌عنوان جایگزینی برای بیمارانی که بریج یا پروتزهای متحرک دارند، استفاده می‌شود.
 • ساب پریوستال (روی استخوان): این ایمپلنت در بالای فک قرار می‌گیرد و پایه‌های چارچوب فلزی آن از لثه بیرون زده و پروتز را نگه می‌دارد. این نوع ایمپلنت‌ها برای بیمارانی استفاده می‌شود که قادر به استفاده از دندان مصنوعی معمولی نیستند و دارای حداقل ارتفاع استخوان هستند.

کاندیدای ایده‌آل برای ایمپلنت دندان، فردی است که از سلامت کلی و سلامت دهان و دندان مناسبی بهره‌مند باشد. البته استخوان کافی در فک نیز برای حمایت از ایمپلنت موردنیاز است. بهترین کاندیداهای ایمپلنت، دارای بافت لثه سالم و عاری از بیماری پریودنتال هستند، چون ایمپلنت‌های دندانی با بافت‌های لثه و استخوان زیرین دهان ارتباط نزدیکی دارند.

ایمپلنت دندان با بیمه شهرداری

ارتودنسی

ارتودنسی برای تنظیم مجدد دندان‌های به‌هم ریخته و نامنظم کاربرد دارد. بریس‌های فلزی یا سنتی، رایج‌ترین نوع بریس‎‌های ارتودنسی در سراسر جهان هستند و بیش از 100 سال است که استفاده می‌شوند. بریس‌های فلزی در بین کودکان و نوجوانان، محبوبیت بیشتری دارند. آن‌ها با قرار گرفتن روی دندان‌ها و اتصال توسط سیم، دندان‌ها را به‌تدریج مرتب می‌کنند. برای جابجایی دندان‌ها، متخصص ارتودنسی هر 4 تا 8 هفته یک‌بار، تنظیمات مجدد سیم‌ها را روی دندان انجام می‌دهد.

بیمه دندانپزشکی شهرداری تهران باتوجه به نوع و طول درمان، تعداد جلسات، جنس مواد مورد استفاده، هزینه روز مواد و پیچیدگی کار دندان هر فرد، تمام هزینه‌ها را تا سقف قرارداد پرداخت می‌کند.

بله. بیمه دندانپزشکی شهرداری تهران ایمپلنت را تحت پوشش قرار می‌دهد.

هزینه ایمپلنت باتوجه به تعداد دندان‌ها، برند و شرکت سازنده، جنس ایمپلنت و اباتمنت و مهارت دندانپزشک متفاوت است.

سخن پایانی

نگرانی برای مراقبت از سلامت دهان و دندان، با وجود هزینه‌های روزافزون آن، یکی از دغدغه‌های مهم حوزه سلامت است. بیمه دندانپزشکی شهرداری تهران با ارائه مهم‌ترین خدمات موردنیاز در حوزه دندانپزشکی عمومی و تخصصی در هر کلینیک دندانپزشکی طرف قرارداد این بیمه توانسته است این نگرانی را تا حدود زیادی برطرف کند. ما در کلینیک دندانپزشکی دکتر آیت آماده هستیم تا تمام خدمات تحت پوشش این بیمه را با بهترین کیفیت و روش‌های روز دنیا برای شما انجام دهیم.

همین حالا نوبت بگیرید

برای دریافت مشاوره یا آغاز درمان همین حالا اقدام کنید

منبع: +++++++